Adela již večeřelaPojďme se bavit o životě!

Jak si jaro chceme co nejvíce užít u nás doma

Publikováno 22.03.2018 v 19:46 v kategorii Pěkné bydlení, přečteno: 32x

Začíná období jara, a tak se vše připravuje na teplejší a slunnější dny. Nejinak je tomu i u nás doma. S manželem se oba těšíme, jak budeme stále více užívat naši zahradu i balkon, protože terapie domácími slunečními lázněmi či večerním posezením s přáteli je dle našeho názoru tou nejlepší možnou.

Jenže ouha, zjistili jsme, že potřebujeme trochu zapracovat na naší výbavě, abychom neskončili u starých trampských časů. Musela jsem to tedy vzít do rukou především já a posuďte sami, jak jsem se s tímto úkolem dokázala vypořádat.


A je tu jaro

Tedy za oknem to úplně na jaro nevypadá, ale podle kalendáře se kvapem blíží, takže už je třeba s jeho příchodem počítat najisto. Já osobně se těším, protože jsem vyloženě teplomilný člověk, stejně tak jako jsem zastánce maximálního množství slunečních paprsků. Také myslím na naši zahradu, jak po ukončení zimní nadvlády nádherně ožije. Samozřejmě to bude ode mě i od manžela vyžadovat spoustu práce, ale co by člověk v návalu jarní energie a s příslibem prodlužujících se světlých dní neudělal.

Důležité je pak především mít plán a těch já mám spoustu. Tím nejdůležitějším z nich, který již několik let chci splnit, je zařízení útulného zahradního posezení, které sice bude pochopitelně v exteriéru, ale odpadne onen nouzový chalupářský styl, na který jsme byli dosud zvyklí. Přeji si vytvořit milé prostředí, kam budu moci beze studu pozvat i své nejnáročnější přátele, a nebudeme posedávat na roztodivně seskládané změti židlí. Přeji si prostě civilizovaný relaxační kout.


Jak začít s výbavou zahradního posezení

Nejsem příznivcem obcházení obchodů a jako introvertně založený člověk se při hledání nových námětů upínám na moc internetu, stejně tak nepohrdnu ani nejrůznějšími dostupnými katalogy. Zahradní nábytek pak figuruje na mnoho místech, takže bez velkého pátrání lze rychle udělat základní průřez obvyklou a dostupnou nabídkou. Samozřejmě následuje stanovení finančního rámce, což bývá často nepříjemná komplikace, ale každá radost i starost v životě musí mít prostě svou mez.

Následuje volba nepostradatelných kousků, bez kterých by zahradní posezení pozbylo své původní atraktivity. Jaké kusy tedy považujeme já i manžel za zcela neopominutelné? Jedná se samozřejmě o sadu kvalitních židlí ve větším množství, protože se větším návštěvám rozhodně nebráníme. Dále musí náš zahradní nábytek zahrnovat klasický jídelní stůl i menší odkládací stolek. Naše rodina nepatří mezi příznivce plastu, takže si raději připlatíme za klasičtější materiály provedené v odolné formě.


Trendy pro rok 2018

Podle řeči katalogů je pak mezi zahradním nábytkem pro rok 2018 velmi in závěsné křeslo, kde se může relaxující šťastlivec pohupovat nad zemí na bezpečně ukotvené konstrukci. Křeslo kopulovitého tvaru bohatě vystlané polštáři pak přímo vybízí k usazení a jemnému pohupování, při němž se starosti všedního dne zdají naprosto zanedbatelné. Inu, optika závěsného křesla má skutečně něco do sebe a zaručuje životní nadhled.

Naprostým evergreenem, což lze v překladu chápat i jako trend pro jakýkoliv rok, tedy včetně roku 2018, je prostorný slunečník. Podmínkou je jeho bezpečné usazení jak ke stolu, tak přímo na zemi, kdy jeho noha musí být pevně zaklíněna v podstavci z pevného a těžšího materiálu. Kymácející se slunečník dokáže totiž sváteční náladu velmi zkalit. Z tohoto důvodu se nevyplatí při jeho výběru příliš šetřit, protože siesta bez slunečníku postrádá skutečné kouzlo blažené lenošivosti.

Hitem roku 2018, který se však spíše než k stále ještě chladnějšímu jaru vztahuje k létu v plné síle, je pak nafukovací vířivka do zahrady. Tak si totiž lze dopřát zážitek z lázní přímo doma! Obsluha vířivky je přitom velmi jednoduchá a digitálně řízené čerpadlo zajistí hned čtyři věci najednou.

Jedná se o ohřev na maximální teplotu 40 °C, filtraci vody, masážní funkci a nafouknutí vířivky vzduchem, což zrychlí její stavění na zanedbatelnou dobu. Pomocí digitálního ovládacího panelu lze pak vířivku ovládat zcela pohodlně, jednoduše a hlavně bezpečně.


Co je důležité a co ne

Vybírat bychom s manželem vydrželi donekonečna, ale vše musí mít svoji formu, řád i tvar. Takže jsme se museli dohodnout na skutečných faktech, tj. na tom, jaké zboží zakoupíme.

Vybrali jsme tedy stolovací sadu s jídelním stolem a šesti židlemi, dále jsme koupili čtyři ratanová křesílka, odkládací stolek a dopřáli jsme si i jedno závěsné křeslo. Bohužel vířivku jsme se nakonec rozhodli oželet, ale nevylučujeme ji úplně, naopak si myslím, že s námi bude na zahradě pobývat již další sezonu.

Výběr jsme pak korunovali ještě ozdobnou úložnou truhlou a můžeme se s pocitem dobré přípravy těšit na užívání našeho vytvořeného zahradního komfortu.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?