Adela již večeřelaPojďme se bavit o životě!

Dobrá rada mezi přáteli aneb konsolidace půjček v praxi

Publikováno 23.10.2018 v 16:29 v kategorii Životní jistoty a peníze, přečteno: 31x

Člověk se v životě stále učí, a to jak svými vlastními prožitky, tak i prostřednictvím zážitků svých rodinných příslušníků, partnerů, přátel a známých. Stejně tak platí, že člověk by se měl o vše praktické a poučné, co se dozvěděl, podělit i s ostatními. Já osobně jsem velmi ráda, že jsem například mohla pomoci své kolegyni, která si vzala neuvážené půjčky, a našla jsem pro ni praktické a rychlé řešení.

Strasti dnešní doby a co s nimi může člověk dělat

Nechci působit jako negativní člověk, ale musím říci, že dnešní doba skutečně není procházkou růžovým sadem. Člověk se setkává s řadou nástrah, které by normálně ani nečekal, a lidé se k sobě chovají dost bezohledně. Nejinak je to i ve světě financí, kde na vás agresivní reklamy na výhodné půjčky a úvěry od různých nebankovních společností, které ve skutečnosti samozřejmě vůbec výhodné nejsou, útočí takřka neustále. Mnoho lidí pak pod touto mediální masáží zakolísá a často udělá i nesprávné a zcela nevýhodné rozhodnutí, které se bere obtížně zpátky.


Ale člověk se na druhou stranu nikdy nesmí nechat odradit a musí stále hledat pro sebe tu nejlepší a nejvýhodnější cestu. Dobrým nástrojem je i vzájemná pomoc a rada, kterou si lidé mohou poskytovat sami mezi sebou. To je totiž velmi účinný lék na řadu bolestí. Vyváží se tím také negativní vliv výše zmíněné nepoctivosti a nátlakovosti.


Praktický příklad se nachází přímo v mém okolí. Moje kolegyně z práce se dala velmi ovlivnit domněle skvělou nabídkou půjčky, kterou bohužel několikrát zopakovala, až se dostala do očekávatelně nepříjemné situace. A nyní jí vůbec není z toho všeho dobře. Ono totiž kumulovat nevýhodné půjčky nikdy nevede k ničemu dobrému. Inu, podej ďáblu prst a bude chtít celou ruku, to je stará známá pravda.


Kumulace půjček a úvěrů dohromady je obecně špatným postupem, protože se s nimi kumuluje i řada poplatků, které musí být uhrazeny duplicitně, a jedná se tak o čiré vyhazování peněz. A to vůbec nemluvím o často nehorázně nastavených úrokových sazbách, které již hraničí s výší typickou pro klasickou lichvu. Někdy člověk prostě udělá nevýhodné rozhodnutí a další negativa se na něj jen nabalují, problém houstne a člověk se do něj stále více zamotává. A přesně v takové situaci se nacházela má kolegyně z práce, což mi bylo upřímně líto.


Řešení celého problému? Jedině konsolidace půjček a úvěrů

Naštěstí řešení problému, do kterého se moje kolegyně začala stále více propadávat, existuje a jmenuje se konsolidace půjček. Konsolidací se totiž míní sloučení několika závazků do jednoho, kdy tak automaticky odpadají paralelně placené poplatky a rovněž lze dosáhnout celkově výhodnějších podmínek poskytování. Všechny finanční závazky lze pak převést k nové finanční instituci a vytvořit jeden nový finanční produkt. Já osobně jsem zastáncem služeb nízkonákladových bank, které se na našem trhu stále více usazují a nesnaží se na klientech získávat peníze účtováním nadbytečných poplatků, takže jsem s nimi, respektive s jejich službami, velmi spokojená.


Jako jedna z nejlepších se mi pak jeví mBank, kterou jsem také své kolegyni doporučila, protože se domnívám, že se skutečně v jejím případě jedná o správnou volbu. Pravidlem však je sdělit veškeré informace zaměstnancům banky upřímně, aby později nenastala pro obě strany nějaká nepříjemná překvapení. Jakkoliv si člověk může v nouzi nabrat nevýhodné půjčky, vždy je zapotřebí se k tomu postavit čelem a vše přiznat. Ostatně dle statistik do dluhové pasti nejvíce padají osoby, které finanční závazky kumulují, jen ojediněle se jedná o člověka pouze s jedním sjednaným finančním závazkem. Takže i na situaci mnoha závazků jsou v bance zvyklí, ale je zapotřebí vše napoprvé kompletně sdělit, aby byla celá situace, a tedy i možnosti jejího řešení zřetelné.


Co se stalo a jak to dopadlo?

Kolegyně se skutečně po jistém odhodlávání do mBank vypravila a vše tamějším zaměstnancům podle pravdy sdělila. Proběhla konsolidace půjček, tedy skutečně pro ni vznikl pouze jeden závazek, kdy odpadly doposud placené duplicitní, triplicitní atd. poplatky. Stejně tak byla nastavena nová výše splátky, a to v termínu po výplatě, který jí nejvíce vyhovoval.

Otevřená je také možnost rychlejšího splacení, to však není na aktuálním pořadu dne, ale je možné, že v budoucnosti se tato příležitost projeví jako vhodná. Výhodou je, že kolegyně dostala své závazky pod kontrolu, a to v podobě jediného finančního produktu, má pravidelný termín splácení a nemusí platit zbytečně více. Dobu splácení si také může v případě výhodnějších budoucích výdělků zkrátit, to záleží jen na ní. Řešení tedy existuje a jsem za něj jen a jen ráda!Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?